Længden på kjolen kan ændres og omdannes til en nederdel eller endda en top. Fra morgen til aften og på rejser. Ikke-krøl, pladsbesparende og adskillige stilarter.
https://kenza.dk/brand/wolford/
Original price was: kr. 1.570,00.kr. 1.099,00Current price is: kr. 1.099,00.
Brand: Wolford
Type: Kjole/nederdel
Materiale: 93% polyamide, 7% elastane
Farve: Multifarvet, grå, sort
Sømløs / Tube kjole / Supersoft Velvet materiale
Størrelse | XS, S, M, L |
---|
Wolford blev grundlagt i 1956 i Bregenz i Østrig. Lige siden de sendte de første strømper på gaden blev de kendt som en af verdens bedste strømpeproducenter.
Siden da har Wolford udvidet sortimentet med Ready-to-Wear kollektioner – tøj lige til at ta’ på og bruge. Leggings, lingeri, badetøj og lækkert strik er nu også en del af kollektionerne hos Wolford.
Er der noget Wolford er eksperter i så er det deres høje kvalitet og holdbarhed. Sjældent ses og føles tøj som det Wolford producerer. Det er blødt, åndbart, stretchy, super behageligt og holder facon og farve vask efter vask.
Wolford var de første til at producere tøj med forskellige maskestørrelser alt efter kroppens form og sådan revolutionerede de mode industrien. De satte samtidig standarden for luksus strømper og god pasform.